Pikantni- spektakl komediowy - Częstochowa

„Pikantni” - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta.

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie... Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują?

Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki.

Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

❗ SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH ❗

Obsada:

Doris – Barbara Kurdej-Szatan

Bea – Anna Mucha

Christoph – Maurycy Popiel / Mikołaj Krawczyk

Alex – Michał Ziembicki

Sprzedaż biletów online: adria-art.pl

Miejsce i data: Miejski Dom Kultury w Częstochowie, ul. Łukasińskiego 50/68 , 21 września 2019, godz. 17:30 i 20:00

ZPiT "Częstochowa" godnie reprezentował nasz kraj i miasto na arenie międzynarodowej

9 lipca br Zespół Pieśni i Tańca „Częstochowa” powrócił z Serbii, gdzie uczestniczył w VII International FIDAF Folk Dance And Music. Festiwal odbywał się Belgradzie, a współorganizowało go Ministerstwo Kultury i Informacji Republiki Serbskiej. Wydarzenie było dość znaczące na arenie międzynarodowej. Oprócz polskiej grupy zjechały na nie formacje taneczne z różnych zakątków świata: Baszkirii, Meksyku, Grecji, Litwy, Izraela, Portugalii, Kazachstanu, Turcji, Kanady, Rosji, Czech, Indonezji oraz samej Serbii.
Zespół „Częstochowa” występował więc w bardzo egzotycznym towarzystwie, prezentując
się serbskiej publiczności 4- krotnie, z czego trzy razy w samym Belgradzie, a raz w malowniczym, najsłynniejszym serbskim kurorcie Vrnjacka Banja, gdzie w trakcie koncertu zaskoczyła wszystkich ulewa. Trzeba było ratować się ucieczką, ale „Częstochowie” udało się zaprezentować cały program. Niestety, pozostałe grupy nie miały tyle szczęścia. Podczas festiwalu nasi tancerze pokazali publiczności tańce i przyśpiewki okolic Częstochowy, tańce śląskie, suitę tańców górali Beskidu Żywieckiego oraz tańce narodowe.
Podczas festiwalu nie zabrakło okazji do zwiedzania (co prawda w iście tropikalnych warunkach ze względu na wysokie temperatury powietrza) najbardziej atrakcyjnych miejsc Belgradu: Cerkwi św. Sawy – jednej z największych na świecie świątyń prawosławnych, Cerkwi św. Marka czy Cerkwi Św. Michała Archanioła.. Wielu wrażeń dostarczyły też : spacer głównym deptakiem miasta, prowadzącym do ruin celtyckiej i rzymskiej twierdzy oraz kąpiel w słynnym kompleksie rekreacyjno-sportowym, położonym w całości na półwyspie oblanym wodami Sawy – Ada Cignalija. Zespół miał również okazję zobaczyć pomniki bałkańskiego konfliktu tj. ruiny budynków, pozostawione ku pamięci i przestrodze.

Godziny - kryta pływalnia

LIPIEC 2019 r.- basen

MDK wspiera budżet obywatelski - konkurs

Przychylając się do prośby Rady Dzielnicy Błeszno, która organizuje konkurs "Na najładniejszą aranżację ogrodu przydomowego w dzielnicy Błeszno II" w ramach budżetu obywatelskiego, informujemy, że regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ (kliknij na mnie lub plakat) a także w zakładce Regulaminy na górze strony.