ZPiT "Częstochowa" - "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Zespół Pieśni i Tańca "Częstochowa" działający w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Uroczyste wręczenie miało miejsce 11 grudnia 2018r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach na ręce kierownika Zespołu, Pani Danuty Morawskiej w towarzystwie członków Zespołu, głównego choreografa, Pana Jarosława Świątka oraz dyrektora MDK Pawła Musiała. Podczas tej samej uroczystości Pan Jarosław Świątek otrzymał medal "Gloria Artis". Gratulujemy i życzymy kolejnych, wspaniałych lat naszemu Zespołowi!

Wojsko Polskie w MDK

Fotorelacja z koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie w dniu 4 grudnia 2018r. i przeznaczona była dla uczniów częstochowskich szkół (klasy mundurowe).

Wieczór z kolędami - zespół Enej w MDK!

Zapraszamy na kolędy w wykonaniu zespołu Enej!

Ogłoszenie na najem powierzchni 2019

Universe z kolejnym koncertem!

„UNIVERSE” to legenda... Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon” , zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.
W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od „The Best of Universe” aż po ostatni krążek:”Mijam jak deszcz”. Wiele z utworów bezsprzecznie zyskało status przebojów:„Wołanie przez ciszę”, „Głupia żaba”, „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Ja, taki fajny gość”, „Tacy byliśmy”, „Blues na wpół do piątej rano”, „Bo to taka piękna miłość”. Zespół nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana z Beatą Kozidrak piosenka „Tyle chciałem ci dać”.
Rok 2008 przyniósł płytę „Mijam jak deszcz”, będącą pożegnaniem „Universe” z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007r. Płyta zawiera największe przeboje Zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór „Raz wróg, raz brat”.
Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców: Henryk Czich – współzałożyciel i obecny lider Zespołu - wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki -gitara basowa, Grzegorz Krzykawski - perkusja, Marek Jagucki - instrumenty klawiszowe.
Dzień dzisiejszy Universe to niezliczone koncerty w kraju i poza granicami, krajowe i międzynarodowe zloty fanów, którzy zawsze doskonale orientowali się w dorobku i poczynaniach Zespołu, własna internetowa rozgłośnia UNIVERSE, która non stop nadaje przeboje Grupy,i te najbardziej znane, nagradzane na festiwalach, konkursach czy plebiscytach, i te mniej znane szerszej publiczności kompozycje. Liczne nagrania, wywiady telewizyjne i radiowe. Nie bez przyczyny Zespół ”Universe” został uhonorowany własną gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.
Podczas obecnej trasy koncertowej z okazji Jubileuszu 35-lecia Zespołu jednym z chętniej przez muzyków wykonywanym utworów jest piosenka „W perły zmienić deszcz”- wszak „UNIVERSE” to prawdziwa Perła Polskiej Muzyki.