Szlakiem Orlich Gniazd 2018

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród i wyróżnień VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „SZLAKIEM ORLICH GNIAZD", które odbyło się w dniu 15.06.2018 r. o godzinie 12.00  w Galerii Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego  50/68  w Częstochowie.

Zawody modelarskie 2018

16 czerwca 2018r. odbyła się kolejna edycja zawodów modelarskich zorganizowanych przez pracownię modelarską Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie (instruktor Marek Atłasik). Konkurencje przeprowadzono w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie (współorganizator).

W imprezie udział wzięło 34 zawodników z 8 szkół i placówek z Częstochowy, Olsztyna i Truskolasów.
Wyniki: 
kategoria do 6 lat 
I miejsce- AGATA PIĄTKOWSKA 
II miejsce- STANISŁAW SROKOSZ
III miejsce- TYMOTEUSZ KOWACZ
 
kategoria do 10 lat 
 
I miejsce- BLANKA JANAS
II miejsce- TOMASZ STRUZIK
III miejsce- KAROL MARUSZCZYK
 
kategoria do 15 lat 
 
I miejsce- MARCIN ŻELAZNY
II miejsce- STANISŁAW TEKLAK
III miejsce- PATRYK NOCUŃ 
 
kategoria "OPEN" 
 
I miejsce- MICHAŁ MARUSZCZYK 
II miejsce- MICHAŁ JANAS 
III miejsce- KRZYSZTOF NORBERCIAK  
 
Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe a wszystkim uczestnikom upominki. 
Organizacja zawodów  została wysoko oceniona przez zawodników i rodziców uczestników. Doceniono jakość nagród i atmosferę imprezy.

Wyniki konkursu plastycznego!

Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych" - KLIKNIJ

Zgarnęli wszystko - kolejny sukces Antidotum

Zespół "Antidotum" nie odpuszcza! Kolejne wygrane, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim. Dziękujemy uczestnikom konkursu i opiekunce, Pani instruktor Katarzynie Kalacie. GRATULUJEMY !!!

Przyśniła się dzieciom Polska

W dniu dzisiejszym (15 czerwca) odbył się Bieg Orlików w ramach projektu "Ojczyźnie na urodziny. Przyśniła się dzieciom Polska". Miejski Dom Kultury w Częstochowie jako współorganizator przedsięwzięć Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich wspierał działania związane z uroczystościami związanymi z obchodami 100 lecia Niepodległej. Dzisiejszy bieg był podsumowaniem obchodów, które odbywały się m.in. 17 maja i 5 czerwca w sali widowiskowej MDK w Częstochowie. W biegu uczestniczyły dzieci w wieku 9 lat na dystansie 1421 metrów (celem uczczenia 1421 poległych dzieci polskich uczestniczących w obronie Lwowa w czasie wojny polsko- ukraińskiej w 1918r., najmłodszy z poległych obrońców miał 9 lat).

BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen