Goście z Pforzheim (Niemcy) w MDK

20 września 2018r. delegaci z partnerskiego miasta Pforzheim gościli w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie. Podczas spotkania wymieniliśmy się wieloma doświadczeniami, głównie z dziedziny kultury. Naszym partnerom przybliżyliśmy historię dzielnicy Raków oraz Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, zapoznaliśmy ich z ofertą edukacyjną, kulturalną i sportową oraz osiągnięciami naszych uczestników. Przebieg spotkania miał bardzo przyjacielski charakter. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

REKORD ŚWIATA USTANOWIONY W MDK!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Tymon Kolasiński z Poznania ustanowił nowy rekord świata w układaniu kostki pyraminx (średnia czasów) podczas Pucharu Polski w speedcubingu, który odbył się w dniach 15-16.09.2018 w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie! Nowy rekord świata wynosi aktualnie 1,87sek. Gratulujemy!!! Nowemu rekordziście MDK ufundował nagrodę.

Pracownia teatralna MDK

Pracownia teatralna w MDK ogłasza nabór dla młodzieży             w wieku od 16 do 19 lat.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się                        w sekretariacie MDK ul. Łukasińskiego 50/68 (od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 16.00).

Otwarcie wystawy!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej dnia 17 września (poniedziałek) o godz. 16.00 w Galerii MDK ul.Łukasińskiego 50/68

Informacja dot. zajęć MDK

Informacja dotycząca zajęć prowadzonych w MDK:

- zajęcia wokalne; przesłuchania odbędą się w dniach od 2 do 4 października 2018 r.,      w godz. od 16.00 do 19.00. MDK ul. Łukasińskiego 50/68, sala nr 5

- zajęcia muzyczne - nauka gry na gitarze; spotkanie organizacyjne w dniu 24 września 2018 r., w godz. od 16.00 do 18.00. MDK ul. Spadzista 13, sala nr 14.