Jestem kobietą

08-12-2021

7 grudnia 2021r. Stowarzyszenie Częstochowskie "Amazonki" wraz z Miejskim Domem Kultury zorganizowały uroczystość "Jestem kobietą" podczas której przedstawiono działania Stowrzyszenia a także wręczono "Anioły" wraz z dyplomami osobom i instytucjom wspierającym działalność na rzecz zdrowia kobiet. W ramach części artystycznej odbył się pokaz mody oraz koncert Krzysztofa Respondka. Uroczystość poprowadzili: Elżbieta Markowska - prezes Stowarzyszenia wraz z Bartkiem Osumkiem- konferansjerem, dziennikarzem podróżniczym, blogerem. Uroczystość uświetniło wielu znakomitych gości, wśród których byli obecni m.in. Senator RP i dyrektor Miejskiego Szpitala w Częstochowie- Wojciech Konieczny, Prezydent Miasta Częstochowy- Krzysztof Matyjaszczyk, Starosta Częstochowski- Krzysztof Smela, Radni Sejmiku Województwa Śląskiego, Prezesi, Dyrektorzy (w tym Dyrektor Szpitala im. NMP na Parkitce- Zbigniew Bajkowski) i inne osoby zaproszone. Jednak najważniejszymi uczestniczkami były Amazonki, czyli kobiety dotknięte rakiem piersi. Beata Kocik, Marta Salwierak i Stanisław Gmitruk wręczyli także najważniejsze odznaczenia Sejmiku Województwa Śląskiego dla części Amazonek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

image007 (1)

image009 (1)