Ostatnie aktualności

Zawody modelarskie!

14-06-2024

Zapraszamy na zawody modelarskie! Sobota, 15 czerwca o godz. 10:00 w ZSTiO im. S. Żeromskiego przy Al. Niepodległości 16/18.

plakat-VII-zawody-2024-INTERNET

Premiera bajki

14-06-2024

12 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyła się premiera dziecięcej grupy teatralnej, prowadzonej przez Wojciecha Kowalskiego. Na scenie zaprezentowano bajkę pod tytułem: "Żelazne trzewiki". To stara ludowa opowieść o miłości, złej wiedźmie i zaczarowanej studni. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagrodziła aktorów, z których większość po raz pierwszy występowała na scenie.

net

Koncert mis i gongów tybetańskich

11-06-2024

Marzysz o spokoju i wyobrażasz sobie, że leżysz gdzieś na łonie natury a słońce muska promieniami twoją twarz. To wydarzenie jest dla Ciebie. Za pomocą wysoko energetycznych instrumentów przeniosę Cię w Twoje dobre, spokojne miejsce. W medytacyjnym zanurzeniu - wejdziesz głęboko i wysoko... w podróż poza granice umysłu.. w doświadczenie. Spotkasz się w przestrzeni odkrywania Twojej czułej przestrzeni. Odkrywania się w wewnętrznym blasku. W cudzie którym Jesteś.

Podczas koncertu uczestnicy doświadczą bardzo głębokiego relaksu poprzez świadomy, naturalny oddech i odczuwanie doznań w ciele. Energia, która wcześniej była używana na blokowanie różnych treści psychicznych, zostanie uwolniona, co przyniesie uczestnikom jasność umysłu, poczucie odprężenia i zwiększoną energię.

Dźwięki gongu i mis tybetańskich i kryształowych wpłyną na nasze ciało na poziomie komórkowym, porównywalnym do przyjemnego masażu. Wywołają uwalnianie endorfin, co sprawi, że poczujemy się świetnie! Misy doskonale wspomagają radzenie sobie z różnymi dolegliwościami, takimi jak bezsenność, chroniczne zmęczenie, przewlekły stres, migreny, wahań nastrojów, zaburzenia lękowe, bóle stawowo-kostne, problemy reumatyczne i wiele innych schorzeń.

Jak się przygotować:

- wybierz wygodny strój

- zadbaj o komfort termiczny, podczas sesji dźwiękowej spada temperatura ciała

- matę

- zabierz kocyk do okrycia

- przed sesją i po sesji zadbaj o nawodnienie organizmu (zabierz ze sobą wodę do picia)

- nie przejadaj się przed sesją

Przeciwskazania

- ciąża do 12 tygodnia

- niekontrolowane zażywanie środków psychoaktywnych

- schizofrenia paranoidalna

- rozrusznik serca

Czas trwania koncertu to około 1,5 h.

KONCERT PROWADZI:

Anuta OdNowa - terapeutka dźwiękiem. Jej przygoda z dźwiękiem zaczęła się w 2020 roku. Ukończyła wiele kursów gry na Misach Tybetańskich, Gongach, Kamertonach. Ukończyła również kurs z użytkowania instrumentów wibroakustycznych w terapii, rehabilitacji i profilaktyce dzieci, młodzieży i dorosłych.

Koncert odbywa się w pozycji leżącej, co pozwoli w pełni cieszyć się doświadczeniem dźwięków. Proszę przyjść 15 minut wcześniej żeby przygotować się do koncertu.

Miejsce: Domek Orkiestry, MDK Częstochowa, ul. Łukasińskiego 50/68, 42-207 Częstochowa

Wstęp: 70 zł / osoba, natomiast rodziny z dziećmi (dzieci i młodzież do 18 lat w cenie 50 zł)

Ilość miejsc 25 osób

Zapisy: anutaodnowa@gmail.com lub tel. +48 502-612-762

Rezerwacja poprzez wysłanie zapytania dot. dostępności miejsca i wpłatę na konto lub blik:

Aneta Góralczyk

PNB Paribas

72160014621815773450000001

Tytuł płatności: relaksacja Imię i nazwisko uczestnika/ów medytacji.

 

Link do wydarzenia:

 

https://facebook.com/events/s/koncert-relaksacyjny-w-dzwieka/1175321810253943/

image1

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Dialogi wyobraźni"

04-06-2024

Instytut Rozwoju Sztuki i Miejski Dom Kultury w Częstochowie serdecznie zapraszają na wernisaż i wystawę dzieł Małgorzaty Beaty Siadlak. Wernisaż odbędzie się 8 czerwca o godz. 17:00 w Salonie Sztuki Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie. Wystawa trwać będzie od 10 do 28 czerwca 2024. To wyjątkowe wydarzenie jest okazją do spotkania z twórczością artystki, która od ponad 30 lat aktywnie działa w środowisku kultury naszego miasta. Małgorzata Beata Siadlak, odznaczona honorową odznaką „Zasłużony dla kultury Polskiej” oraz Złotą Odznaką za zasługi dla województwa śląskiego, jest cenioną artystką o imponującym dorobku. Posiada wyższe wykształcenie z zakresu sztuk pięknych i od lat aktywnie działa na rzecz promocji kultury, zarówno w Polsce, jak i za granicą.  Jej twórczość obejmuje obrazy olejne, szkice, rzeźby oraz wielkoformatowe dzieła, które wyróżniają się nienaganną techniką, lekkością i szczególną wrażliwością w kreowaniu barw.

Podczas wernisażu Małgorzata Beata Siadlak połączy wiele sztuk w jednej przestrzeni – oprócz wystawy jej dzieł malarskich i rzeźb zaprezentowane zostaną również dzieła malowane na jedwabiu. To niepowtarzalne doświadczenie wzbogaci wyjątkowy recital wokalny Artystki, która w środowisku kultury dała się poznać głównie jako śpiewaczka. Ta wielowymiarowa forma sztuki umożliwi gościom nie tylko obcowanie z jej twórczością wizualną, ale również muzyczną, co z pewnością uczyni wernisaż niezapomnianym przeżyciem. Nie przegapcie okazji, aby zanurzyć się w świat pełen kolorów, emocji i nadrealistycznych pejzaży. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie na to niezwykłe wydarzenie.

Na wernisaż obowiązują bezpłatne zaproszenia: rezerwacja- biuro@instytutsztuki.com lub tel. 691 43 53 53

siadlak

Sukces naszej wokalistki!

28-05-2024

Uczestniczka zajęć wokalnych MDK, Weronika Szczerkowska (instruktor Paweł Sołtysik) zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria kat. IV-VIII Konkurs Muzyczny. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

sol

Modelarze MDK z sukcesem

27-05-2024
W dniu 26.05.2024 na lotnisku Rudniki,odbyły się zawody modelarskie "Młodzi modelarze na start", organizowane przez Aeroklub Częstochowski.
W zawodach,brało udział 6 uczestników zajęć modelarskich z MDK Częstochowa.
Najlepszy wynik osiągnął nasz modelarz Radosław Wachelka- który w głównej kategorii zawodów-modele klasy F1AM zdobył 2 miejsce!
Gratulujemy!
modele

Od 1 czerwca ruszają zapisy na warsztaty wakacyjne!

24-05-2024

wakacje-warsztaty-3

Ceramika

20-05-2024

UWAGA!!

Od dnia 20 maja br. zajęcia w pracownii ceramicznej w filii MDK przy ul. Spadzistej 13 zostają zawieszone do odwołania. 

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie plastycznym

14-05-2024

To już VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych". Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie. Regulamin konkursu znajduje się: KLIKNIJ

VIII edycja Częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego "Za Horyzontem"

10-05-2024

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego "Za Horyzontem", która odbędzie się w dniach 17-18 maja 2024r. Gościem Honorowym w tym roku będzie PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI. Wstęp wolny! Szczegółowy harmonogram na plakacie.

plak

Wernisaż wystawy "Szlakiem Orlich Gniazd"

10-05-2024

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej "Szlakiem Orlich Gniazd" - edycja 2024, który odbędzie się 17 maja 2024r. o godz. 14:00 w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68 (sala 3). Wyniki konkursu dostępne są na stronie: KLIKNIJ

SOG2024

ARS metallum - wyjątkowa wystawa Kornela Wilczka

29-04-2024

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce, Kornela Wilczka. Artysta zaprezentuje swoje prace wykonane w autorskiej technice zwanej ARS metallum, które wykonane są w metalu przy użyciu ciekawych, zróżnicowanych technik. To jedyne i niepowtarzalne prace cieszące się ogromnym zainteresowaniem zarówno w naszym kraju jak i za granicą. Pochodzący z Górnego Śląska Artysta przyjął nasze zaproszenie, z czego niezmiernie się cieszymy, a Państwa zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w Salonie Sztuki przy ulicy Łukasińskiego 50/68. Wstęp wolny!
O technice ARS metallum: Jest to autorska technika, w której obrazy są wykonane na metalu – krawędzie blachy są palone, nieregularne. Prace posiadają wyrazistą, ekspresyjną fakturę. W tej technice zdarza się, że artysta wykorzystuje też kamienie naturalne – agaty. Metaliczna powierzchnia intensywnie reaguje na oświetlenie i znacząco zmienia swoje oblicza. Nieregularny kształt obrazu tworzy bardziej dynamiczną kompozycję gdzie krawędź obrazu nabiera znaczenia i wnosi istotny walor do całej kompozycji. To nowatorska technika/ kolaż z pogranicza malarstwa i płaskorzeźby. Dla Kornela Wilczka to kolejny krok w poszukiwaniach nowych możliwości w malarstwie . Metaliczne powierzchnie to spektrum zjawisk które zmieniają się w różnych warunkach oświetlenia i barwy dominującej w otoczeniu. Znaczenia również nabiera perspektywa z której oglądamy obraz. Ta zmienność barw, połyskliwość, wibracja kolorów, szlifów to ciekawy wątek plastyczny. Dla Kornela Wilczka to poszukiwanie czegoś zupełnie świeżego, indywidualnego, innej ekspresji z silnym charakterem, odmiennego niż tradycyjne malarstwo. ARS metallum to bogactwo nowych walorów w malarstwie nie dających się w żaden sposób skopiować. Nowoczesne wnętrza potrzebują innej ekspresji, estetyki dynamicznej z głębią dającą się odkrywać indywidualnie.

plakat ARS metallum-net

Zapraszamy na relaksacyjny koncert

23-04-2024
Zapraszamy na koncert w dźwiękach Mis Tybetańskich, Kryształowych i Gongów.
Marzysz o spokoju i wyobrażasz sobie, że leżysz gdzieś na łonie natury, a słońce muska promieniami twoją twarz.
To wydarzenie jest dla Ciebie, za pomocą wysoko energetycznych instrumentów przeniosę Cię w Twoje dobre, spokojne miejsce.
W medytacyjnym zanurzeniu - wejdziesz głęboko w podróż poza granice umysłu, w doświadczenie.
Podczas koncertu uczestnicy doświadczą bardzo głębokiego relaksu poprzez świadomy, naturalny oddech i odczuwanie doznań w ciele. Energia, która wcześniej była używana na blokowanie różnych treści psychicznych, zostanie uwolniona, co przynosi jasność umysłu, poczucie odprężenia i zwiększoną energię.
Dźwięki gongu, mis tybetańskich i kryształowych wpłyną na nasze ciało na poziomie komórkowym, porównywalnym do przyjemnego masażu. Wywołają uwalnianie endorfin, co sprawi, że poczujemy się świetnie! Misy doskonale wspomagają radzenie sobie z różnymi dolegliwościami, takimi jak bezsenność, chroniczne zmęczenie, przewlekły stres, migreny, wahania nastrojów, zaburzenia lękowe, bóle kostno-stawowe, problemy reumatyczne i wiele innych schorzeń.
Jak się przygotować:
- wybierz wygodny strój
- zadbaj o komfort termiczny, podczas sesji dźwiękowej spada temperatura ciała
- zabierz matę
- zabierz kocyk do okrycia
- przed sesją i po sesji zadbaj o nawodnienie organizmu (zabierz ze sobą wodę do picia)
- nie przejadaj się przed sesją
Przeciwskazania
- ciąża do 12 tygodnia
- niekontrolowane zażywanie środków psychoaktywnych
- schizofrenia paranoidalna
- rozrusznik serca
misy

Mamy najlepszy wokal!

18-04-2024
Kochani!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczestniczka zajęć wokalnych MDK, Julia Szczypior (instruktor zajęć: Paweł Sołtysik), wygrała V Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej Sing! Sing! Sing!, który odbył się w Katowicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, zarówno naszej Wokalistce jak i Instruktorowi!

soltys

Zapraszamy na Jubileusz X -lecia Miejskiego Domu Kultury

05-04-2024

PLAKAT-PDF-DRUK-1-Net

Wielkanoc!

27-03-2024

pisanka     W dniach 30,31 marca oraz 1 kwietnia 2024 r.

                                         (sobota, niedziela, poniedziałek)

                                       KRYTA PŁYWALNIA - NIECZYNNA

Zapraszamy na wystawę do dnia 29 marca 2024 r.

06-03-2024

plakat-zaproszenie-net-2024

Kurs Nauki Pływania

16-02-2024

KURS   NAUKI   PŁYWANIA  

 

Informujemy o wolnych miejscach na kursie

pływania :

Niedziela: grupa początkująca  godz.950-1035

                                                godz.1235-1320

              kontynuacja dzieci     godz. 1415-1500

 

 Sobota:   grupa osoby dorosłe  godz.1155 -1240

                  grupa początkująca  godz. 1330-1415

        

Szczegółowe informacje  w kasie  pływalni

         lub telefonicznie 34 323-12-79 w 36