Ostatnie aktualności

Gimnastyka relaksacyjna

04-03-2024

Informacja!!!

W dniach od 4 do 11 marca 2024 r. zajęcia gimanstyki relaksacyjnej

odbywające się w filii MDK przy ul. Spadzistej 13

ODWOŁANE!

Kurs Nauki Pływania

16-02-2024

KURS   NAUKI   PŁYWANIA  

 

Informujemy o wolnych miejscach na kursie

pływania :

Niedziela: grupa początkująca  godz.950-1035

                                                godz.1235-1320

              kontynuacja dzieci     godz. 1415-1500

 

 Sobota:   grupa osoby dorosłe  godz.1155 -1240

                  grupa początkująca  godz. 1330-1415

        

Szczegółowe informacje  w kasie  pływalni

         lub telefonicznie 34 323-12-79 w 36

 

Wielkie przeboje wybitnych polskich artystów!

05-02-2024
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością pragniemy Was serdecznie zaprosić na niezapomniany wieczór, który będzie poświęcony pamięci wybitnych polskich artystów, takich jak Zbigniew Wodecki, Anna Jantar, Andrzej Zaucha i wielu innych, którzy na zawsze wpisali się w historię polskiej muzyki.
 
Wyjątkowy koncert odbędzie się  w  Miejskim Domu Kultury w Częstochowie 17 lutego o godzinie 19. Wspaniała atmosfera i magiczne otoczenie stworzą niepowtarzalną scenerię dla tego muzycznego wydarzenia.
 
Na scenie zobaczymy wspaniały zespół SDmusicproject, złożony z trzynastu niezwykle utalentowanych muzyków, specjalizujących się w rozrywkowej interpretacji muzyki, zaprezentuje nowe, wyjątkowe aranżacje utworów, które na zawsze zapiszą się w sercach polskich melomanów. Wokaliści, którzy wchodzą w skład zespołu to Ola Turoń oraz Michał Bober- uczestnicy The Voice of Poland !  
 
Chcemy, aby ten wieczór był wyjątkowy nie tylko ze względu na muzyczne doznania, ale także po to, abyśmy razem mogli uczcić pamięć tych niezastąpionych artystów, których twórczość jest nieśmiertelna.
 
Bilety dostępne poprzez sprzedaż internetową na platformie eBilet : 
a także w kasie krytej pływalni MDK przy ul. Łukasińskiego 50/68.
Serdecznie zapraszamy !
SDmusic

Koncert w dźwiękach Mis Tybetańskich, Kryształowych i Gongów

05-02-2024
Zapraszamy na wyjątkowy koncert w dźwiękach Mis Tybetańskich, Kryształowych i Gongów w dniu 18 lutego 2024r. o godz. 18:00 w Salonie Sztuki Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie (I piętro) przy ul. Łukasińskiego 50/68. Ta specjalna, wieloetapowa formuła ceremonii zapewni głębokie fizyczne i emocjonalne doświadczenie, uruchamiając procesy poszerzania samoświadomości. Integracja wewnętrzna pozwoli pozbyć się starych treści psychicznych, nawyków i wzorców zachowań, otwierając nas na nowe doświadczenia i dając poczucie lekkości.
Podczas koncertu uczestnicy doświadczą bardzo głębokiego relaksu poprzez świadomy, naturalny oddech i odczuwanie doznań w ciele. Energia, która wcześniej była używana na blokowanie różnych treści psychicznych, zostanie uwolniona, co przyniesie uczestnikom jasność umysłu, poczucie odprężenia i zwiększoną energię.
Dźwięki gongu, mis tybetańskich i mis kryształowych wpłyną na nasze ciało na poziomie komórkowym, porównywalnym do przyjemnego masażu. Wywołają uwalnianie endorfin, co sprawi, że poczujemy się świetnie! Misy doskonale wspomagają radzenie sobie z różnymi dolegliwościami, takimi jak bezsenność, chroniczne zmęczenie, przewlekły stres, migreny, wahań nastrojów, zaburzenia lękowe, bóle stawowo-kostne, problemy reumatyczne i wiele innych schorzeń.
KONCERT PROWADZI:
Anuta OdNowa - terapeutka dźwiękiem. Jej przygoda z dźwiękiem zaczęła się w 2020 roku. Ukończyła kursy gry na Misach Tybetańskich i Gongach. Ukończyła również kurs z użytkowania instrumentów wibroakustycznych w terapii, rehabilitacji i profilaktyce dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest absolwentką Studium Psychologii Psychotronicznej. Jest także w trakcie certyfikacji na kierunku Naturopatia.
Rozwija się w tematyce holistycznego podejścia do człowieka, interesując się zagadnieniami dźwiękoterapii, totalnej biologii, technikami pracy z podświadomością i terapiami naturalnymi. Jej filozofia jest taka, że człowiek jest Cudem czyli składa się z Ciała-Umysłu-Ducha, żeby osiągnąć pełnię życia potrzebujemy zadbać o dobrostan wszystkich części składowych i je zbalansować. Podczas koncertów i warsztatów stosuje aromaterapię, terapie dźwiękiem, a także elementy medytacji i relaksacji.
Oprócz mis tybetańskich i gongów wykorzystuje również inne instrumenty terapeutyczne jak piramidki kryształowe, tingsha, kij deszczowy, miseczki zen, dzwoneczki koshi i zaphir.
Czas trwania koncertu to około 1,5 h.
Koncert odbywa się w pozycji leżącej, co pozwala w pełni cieszyć się doświadczeniem dźwięków. Proszę zabrać karimatę, koc, poduszkę i wodę do picia.
Wejściówka 65zł/os.
malina1

XXXVII Zimowe Zawody Modeli Latających - zapraszamy!

01-02-2024

Serdecznie zapraszamy na zawody modelarskie organizowane przez pracownię modelarską MDK! Już w sobotę o godz. 10:00 w ZSTiO im. S. Żeromskiego w Częstochowie. Szczegóły poniżej.

zawody2024

zawody22024 

Harmonogram godzin ogólnodostępnych krytej pływalni MDK w okresie ferii zimowych

26-01-2024

ferie

Szlakiem Orlich Gniazd 2024

19-01-2024

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: "Szlakiem Orlich Gniazd". Szczegóły konkursu: KLIKNIJ

orle-01net

Wernisaż wystawy fotograficznej!

11-01-2024

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej przygotowanej przez uczestników pracowni fotograficznej Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie prowadzonej przez Panią Beatę Karaś- Markowską pt.: "Kwiatostany". Uroczystość odbędzie się w Salonie Sztuki przy ul. Łukasińskiego 50/68 (I piętro) w dniu 18 stycznia 2024r. o godz. 18:00. Wstęp wolny!

kwiatostany_plakatnet

Spotkania z kinematografią - film "Radical Move"

08-01-2024

Zapraszamy na polski film "Radical Move". Wstęp wolny!

radicalmove

Show Burlesque Dance Live Band - zapraszamy!

03-01-2024

27  styczeń  2024

godz. 19.00 

Show Burlesque Dance Live Band  

Jedyne w Polsce Show Muzyczno Taneczne z Najlepszą Europejską Burleską, Wokalistami i Zespołem Na Żywo!

zaprasza na koncert karnawałowy pt:

“Queen Of The Night"

Ekstrawaganckie widowisko muzyczno taneczne, najlepsza tancerka polskiej burleski Red Juliette oraz zespół z muzyką na żywo zabiorą Państwa w podróż po numerach stulecia.

To niezwykłe widowisko karnawałowe przyniesie nie tylko spektakularne wykony, ale także prawdziwie fascynującą opowieść o legendach rozrywki z XX wieku. Przekrocz granice konwenansów i zanurz się w świat kultowych utworów największych div sceny, takich jak Marilyn Monroe, Liza Minelli, Whitney Houston, Adel czy Cher, a także niezapomnianych dżentelmenów Franka Sinatry i Elvisa.

Choreografie inspirowane broadwayowskim stylem, męski i damski wokal, kabaretowa konferansjerka oraz nagrodzona w Polsce i Europie taneczna burleska - wszystko to w jednym niepowtarzalnym show z kulminacyjnym momentem wieczoru, gdy tancerki, królowa burleski "Queen Of The Night" i nasi wokaliści zaserwują Ci spektakularny występ!

Zapraszamy serdecznie na to niepowtarzalne widowisko artystyczne - pierwsze i jedyne w Polsce show z muzyką na żywo, które w tak ekskluzywnej formie zagości w kalendarzu najbardziej wytwornych koncertów karnawałowych pokazów. Bądź częścią tego wyjątkowego doświadczenia i zarezerwuj swoje miejsce już teraz!

Miejsce:

Adres: Miejski Dom Kultury w Częstochowie ul. Łukasińskiego 50/68 42-207 Częstochowa

Cena:

  • 140, 130, 120 

Bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/113627/Cz%C4%99stochowa/Koncert+Karnawa%C5%82owy+Las+Vegas+Love?

OBSADA:

Kinga Malewska - scenariusz, produkcja, choreografia

Dyplomowana Instruktorka Tańca Jazzowego, twórczyni warsztatów „ZmixujswojSTYL” dla młodzieży, „Ciało i Głos”, oraz „Sexy Szpilki” i „Fuzja kobiecych stylów” opartej na technice High Heels i Sexy Dance. Od najmłodszych lat tancerka zespołów (Tintilo, Gawęda) szkół musicalowych przy teatrach muzycznych (Buffo, Roma, Broadway Dance Centre w Nowym Jorku), Uczestniczka półfinału You Can Dance z warsztatami w Buenos Aires, twórczyni konkursu tanecznego „Show Burlesque Dance Queen Contest” i szkoły tańca „Fun Dance Studio”. Od 2018 roku pracowała jako choreograf, producent i reżyser show burleskowych z „Syreni Śpiew Koneser” w Warszawie i  „Vertigo Jazz Club” we Wrocławiu. W 2022 stworzyła cykl „Cabaret, Musical & Burlesque Show” w Gdańsku, a także projekt „Club Theatre” w Warszawie. Jej pasja tańca wiodła ją przez różne etapy kariery, aż stała się kreatorką, producentką i reżyserką show musicalowych wzbogaconych burleską i muzyką na żywo. Jej osiągnięcie to pionierski w Polsce Show Burleskowy z muzyką na żywo, zatytułowany „Show Burlesque Dance Live Band” który zdobył serca Wrocławian podczas 1,5 rocznej działalności. Wyprodukowała  w tym czasie 32 tytuły i zaprosiła na scenę przez nikogo wcześniej do polski nie goszczone gwiazdy Europejskiej Sceny Burleski takie jak Betsy Rose z Londynu, czy Lola la Tease z Berlina. 

Red Juliette - performerka, baśniowa postać burleski! Znana jako najlepsza tancerka polskiej burleski i prawdziwa kula energii na scenie. Kocha różnorodność stylów: od gorącej egzotyki po romantyczny secesyjny - zawsze gotowa skraść Wasze serca! Jej pokazy burleski to fascynujące połączenie tańca, energii, zmysłowości, poezji i humoru.

Sebastian Łobos - przygotowanie muzyczne i piano. Sebastian to wybitny pianista młodego pokolenia, aranżer, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku "Jazz i Muzyka Estradowa". Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzycznym, choć podobno w jego żyłach płynie ragtime. Potrafi doskonale łączyć wszystkie gatunki muzyczne, co czyni go wyjątkowym wśród pianistów. Rola klezmera to dla niego najlepsza okazja do wykazania swoich umiejętności w muzyce klasycznej przez jazz, rock&roll, aż do funk'u i piosenek popularnych.

Współtworzy projekty tj. "Silent Cinema Pianist", "Back To The 50s", "Śladami Crooner'ów", "Wild Flame". Od 2021r. pełni funkcję dyrektora muzycznego grupy "Show Burlesque Dance Live Band", gdzie przekracza granice swojej produktywności muzycznej, tworząc wszelkie ilości materiału muzycznego na potrzeby show. Sprawia, że zespół jest w stanie zmierzyć się z każdym utworem, a Państwo mogą spodziewać się zróżnicowanego repertuaru show.

Kate Rex - prowadzenie i wokal KateRex na scenie od 5 lat. Charyzmatyczna, tajemnicza z wdziękiem wprost z lat 50-tych. Występuje na najbardziej prestiżowych pokazach burleski w Polsce. Jedna z głównych wokalistek w Show Burlesque Dance. Prowadzi burleskowe spektakle. Jej inspiracja jest postać Marilyn Monroe i wytworna elegancja gwiazd złotej ery Hollywood. Interesuje się modą retro, a wszystkie kreacje, w których można zobaczyć ja na scenie są jej własnego autorstwa.

Jakub Luboiński  - prowadzenie, wokal, saksofon. Gdybyśmy do opisania go można by by było użyć tylko jednego słowa to wybór byłby oczywisty: CROONER. 
Wokalista i saksofonista, zanurzony w swing i przesiąknięty nim do ostatniego nerwu.  Pełen wiary w to że dobra muzyka nigdy się nie starzeje, że gdy tylko włożyć w nią serce będzie kwitła wiecznie, bez względu na aktualną modę i upływ lat. 

W jego repertuarze usłyszeć można utwory napisane na przestrzeni ostatnich 100 lat, od tych zawartych w „The Great American Songbook”, przez bluesa, rock’n’rolla aż po bardziej współczesne kompozycje. 

Jego najlepszymi nauczycielami i największą inspiracją są mistrzowie zza oceanu: Frank Sinatra, Michael Buble, Nat King Cole.

Aleksandra Turoń - Wokalistka, songwriterka i trenerka wokalna. Właścicielka szkoły muzycznej „Pracownia muzycznej Ola Turoń”. Uczestniczka VI edycji programu The Voice of Poland. Laureatka wyróżnienia w programie Szansa na sukces 2021. Laureatka nagrody „30 kreatywnych Wrocławia” 2020 w kategorii Kultura/Sztuka/Design, wręczanej z rąk prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. W 2022 laureatka I nagrody na „Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Your Song” za piosenkę autorską „Pali się”.

Anna Yefimenko "Miss Erida" , Karolina Świetlaga- taniec

Ion Virlan - kontrabas, gitara basowa

Kuba Lechki - perkusja

burleska

"Legenda po zbóju" na Bis

03-01-2024

plakat-legenda zpit-na bis

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68 w godzinach 15.00 - 22.00. Zapraszamy!

Spotkania z kinematografią - film "Antybohater"

27-12-2023

Zapraszamy dzisiaj na film Michała Kaweckiego pt.: "Antybohater" - sala widowiskowa MDK przy ul. Łukasińskiego 50/68, godz. 18:00. Wstęp wolny!antybohater 

Usługi vendingowe w MDK- zapraszamy do składania ofert!

22-12-2023

Zapraszamy do składania pisemnych ofert na najem powierzchni w budynku Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie z przeznaczeniem na działalność gastronomiczno-handlową pod ustawienie automatu vendingowego - szczegółowe informacje w zakładce po lewej stronie "Menu- Ogłoszenia" (plik do pobrania)

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt i Nowego Roku!

22-12-2023

netswieta

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2024 Roku!

18-12-2023

Specjalnie dla Was piosenka od Dyrektora i Pracowników MDK oraz zespołu "The Heartbeat"

45 lecie Zespołu Pieśni i Tańca "Częstochowa"

18-12-2023

Zespół Pieśni i Tańca "Częstochowa" działający przy Miejskim Domu Kultury obchodzi w tym roku 45 lecie istnienia. Wszystkim- obecnym i byłym- tancerzom, śpiewakom, instruktorom, opiekunom, rodzicom naszych dzieci i młodzieży, kierownikom życzymy wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów i spełnienia marzeń. Z tej okazji zapraszamy na spektakl "Legenda po zbóju" który odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie w dniu 20 stycznia 2024r. o godz. 17:00. Bilety do nabycia w kasie MDK (wkrótce podamy informacje od kiedy rusza sprzedaż). Zapraszamy!

zpitcz

zpitcze

Spotkania z kinematografią w MDK!

13-12-2023

Zapraszamy na cykl polskich filmów, które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68 (sala widowiskowa) w ramach akcji "Spotkania z kinematografią". Wstęp wolny!

plakat_spotkania web1

Spotkania z kinematografią - film "Wiraż"

13-12-2023

Zapraszamy! Wstęp wolny.wIRAZ1 

Koncert Noworoczny - Operetkowa Baśń dla Dorosłych!

04-12-2023

Serdecznie zapraszamy na Operetkową Baśń dla Dorosłych w dniu 7 stycznia 2023r. o godz.18:00 do Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68. W tym Koncercie Noworocznym będą mogli Państwo wznieść toast wraz z Artystami występującymi w widowisku.

Bilety do nabycia w kasie krytej pływalni MDK a także na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/113414/Cz%C4%99stochowa/Operetkowa+ba%C5%9B%C5%84+dla+doros%C5%82ych/ w cenie 70zł.

Za sprawą wspaniałych artystów przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków... Usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najznakomitsze melodie. Zabrzmią duety wszech czasów, wspaniałe arie, popisowe utwory instrumentalne a to wszystko podane na najwyższym poziomie. Gwiazdą wieczoru i wisienką na torcie będzie gwiazdorska niespodzianka - show w innej odsłonie.

Gala cieszy się wielkim powodzeniem i uznaniem, za sprawą porywających solistów, ich poruszającej i subtelnej gry scenicznej, tańca, fantastycznego kontaktu z publicznością oraz wdzięku i uroku osobistego a do tego niesamowitej wrażliwości oraz muzykalności. Repertuar zaczerpnięty z najbardziej znanych i lubianych melodii. Śpiewakom towarzyszą wspaniali Kameraliści Operetkowi, składający się z wybitnie uzdolnionych artystów nowego pokolenia muzycznego.

Koncert jest dedykowany każdemu, kto kocha piękną, melodyjną muzykę i jest gotów by szeroko otworzyć swe serce na nowe, muzyczne i nie tylko, doznania. Zapraszamy do wspólnego muzykowania. Do zobaczenia i usłyszenia.

Obsada: Joanna Wojtaszewska - Sopran, Anna Jakiesz-Błasiak - Sopran, Kamil Roch Karolczuk - Tenor, Mikołaj Miko Król - Tenor, Kameraliści Operetkowi

Czas trwania koncertu: ok. 90 minut fantastycznej zabawy z przerwą na toast z Artystami.

BASN_CZESTOCHOWA_07012024_FB

Magiczny koncert! Bajki świata.

04-12-2023

Zapraszamy na Magiczny Koncert - Bajki Świata, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie 7 stycznia 2024r. o godz. 15:00 w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68. Bilety do nabycia w kasie MDK i na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/113411/Cz%C4%99stochowa/Magiczny+Koncert+-+Bajki+%C5%9Awiata/ w cenie 40zł.

Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu...

Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów.

Widowisko przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Koncert ma na celu pobudzić i rozwijać wyobraźnię oraz ciekawość poznawczą dziecka oraz zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in poprzez:

- Uwrażliwianie na przeżycia estetyczne.

- Dostarczanie, za pomocą fragmentów bajek, nowej wiedzy o świecie i o innych ludziach, co pomaga zrozumieć ich postawy i zachowania.

- Uczenie przestrzegania zakazów i bycia dobrym - w bajkach świat jest sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł , szlachetność jest nagradzana.

- Uwrażliwianie na odpowiednie zachowania społeczne poprzez obserwacje zachowań bohaterów bajek.

- Utożsamianie się z ulubionymi bohaterami bajek.

- Odreagowywanie napięć

- Relaks, odprężenie, zabawa.

- Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki.

- Kształcenie zainteresowań muzycznych.

- Ogólne kształtowanie i rozwijanie słuchu muzycznego.

- Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego i zbiorowego muzykowania.

- Wdrażanie do aktywności artystycznej kulturalnego wykorzystania wolnego czasu.

Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo, miejsce na kolanach opiekuna.

Czas trwania ok. 60 minut.

BAJKI_CZESTOCHOWA_07012024_FB

Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu... Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów. Widowisko przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Koncert ma na celu pobudzić i rozwijać wyobraźnię oraz ciekawość poznawczą dziecka oraz zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in poprzez: - Uwrażliwianie na przeżycia estetyczne. - Dostarczanie, za pomocą fragmentów bajek, nowej wiedzy o świecie i o innych ludziach, co pomaga zrozumieć ich postawy i zachowania. - Uczenie przestrzegania zakazów i bycia dobrym - w bajkach świat jest sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł , szlachetność jest nagradzana. - Uwrażliwianie na odpowiednie zachowania społeczne poprzez obserwacje zachowań bohaterów bajek. - Utożsamianie się z ulubionymi bohaterami bajek. - Odreagowywanie napięć - relaks, odprężenie, zabawa. - Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki. - Kształcenie zainteresowań muzycznych. - Ogólne kształtowanie i rozwijanie słuchu muzycznego. - Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego i zbiorowego muzykowania. - Wdrażanie do aktywności artystycznej kulturalnego wykorzystania wolnego czasu. Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo, miejsce na kolanach opiekuna. Czas trwania ok. 60 minut.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/113411/Cz%C4%99stochowa/Magiczny+Koncert+-+Bajki+%C5%9Awiata/

Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu... Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów. Widowisko przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Koncert ma na celu pobudzić i rozwijać wyobraźnię oraz ciekawość poznawczą dziecka oraz zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in poprzez: - Uwrażliwianie na przeżycia estetyczne. - Dostarczanie, za pomocą fragmentów bajek, nowej wiedzy o świecie i o innych ludziach, co pomaga zrozumieć ich postawy i zachowania. - Uczenie przestrzegania zakazów i bycia dobrym - w bajkach świat jest sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł , szlachetność jest nagradzana. - Uwrażliwianie na odpowiednie zachowania społeczne poprzez obserwacje zachowań bohaterów bajek. - Utożsamianie się z ulubionymi bohaterami bajek. - Odreagowywanie napięć - relaks, odprężenie, zabawa. - Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki. - Kształcenie zainteresowań muzycznych. - Ogólne kształtowanie i rozwijanie słuchu muzycznego. - Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego i zbiorowego muzykowania. - Wdrażanie do aktywności artystycznej kulturalnego wykorzystania wolnego czasu. Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo, miejsce na kolanach opiekuna. Czas trwania ok. 60 minut.


wie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu... Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów. Widowisko przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Koncert ma na celu pobudzić i rozwijać wyobraźnię oraz ciekawość poznawczą dziecka oraz zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in poprzez: - Uwrażliwianie na przeżycia estetyczne. - Dostarczanie, za pomocą fragmentów bajek, nowej wiedzy o świecie i o innych ludziach, co pomaga zrozumieć ich postawy i zachowania. - Uczenie przestrzegania zakazów i bycia dobrym - w bajkach świat jest sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł , szlachetność jest nagradzana. - Uwrażliwianie na odpowiednie zachowania społeczne poprzez obserwacje zachowań bohaterów bajek. - Utożsamianie się z ulubionymi bohaterami bajek. - Odreagowywanie napięć - relaks, odprężenie, zabawa. - Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki. - Kształcenie zainteresowań muzycznych. - Ogólne kształtowanie i rozwijanie słuchu muzycznego. - Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego i zbiorowego muzykowania. - Wdrażanie do aktywności artystycznej kulturalnego wykorzystania wolnego czasu. Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo, miejsce na kolanach opiekuna. Czas trwania ok. 60 minut.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/113411/Cz%C4%99stochowa/Magiczny+Koncert+-+Bajki+%C5%9A
Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu... Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów. Widowisko przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Koncert ma na celu pobudzić i rozwijać wyobraźnię oraz ciekawość poznawczą dziecka oraz zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in poprzez: - Uwrażliwianie na przeżycia estetyczne. - Dostarczanie, za pomocą fragmentów bajek, nowej wiedzy o świecie i o innych ludziach, co pomaga zrozumieć ich postawy i zachowania. - Uczenie przestrzegania zakazów i bycia dobrym - w bajkach świat jest sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł , szlachetność jest nagradzana. - Uwrażliwianie na odpowiednie zachowania społeczne poprzez obserwacje zachowań bohaterów bajek. - Utożsamianie się z ulubionymi bohaterami bajek. - Odreagowywanie napięć - relaks, odprężenie, zabawa. - Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki. - Kształcenie zainteresowań muzycznych. - Ogólne kształtowanie i rozwijanie słuchu muzycznego. - Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego i zbiorowego muzykowania. - Wdrażanie do aktywności artystycznej kulturalnego wykorzystania wolnego czasu. Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo, miejsce na kolanach opiekuna. Czas trwania ok. 60 minut.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/113411/Cz%C4%99stochowa/Magiczny+Koncert+-+Bajki+%C5%9Awia

Mikołajki w MDK! Zapraszamy na spektakl!

04-12-2023

Miejski Dom Kultury w Częstochowie wraz z Teatrem "A czemu?" przygotowali dla naszych Milusińskich bajkę- spektakl dla dzieci pod tytułem "Czerwony Kapturek" w reżyserii Małgorzaty Pilczuk.

Spektakl odbędzie się 6 grudnia 2023r. o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68

Wstęp wolny po okazaniu bezpłatnej wejściówki dostępnej w krytej pływalni, pod tym samym adresem (maksymalna ilość wejściówek wydawana jednej osobie to 6 sztuk). Dzieci, które przyjdą w czasie rozpoczęcia spektaklu bez wejściówki- pod warunkiem, że będą wolne miejsca- też będą wpuszczane.

ZAPRASZAMY!!!

 

„Czerwony Kapturek” jest klasyczną baśnią znaną w różnych wersjach w wielu zakątkach świata.
 
W wersji chińskiej pożerającym był tygrys, a we włoskiej ogrzyca. Spokojnie. My stawiamy na wilka, ale niech Państwa nie zaskoczą dodatkowi bohaterowie, którzy dostarczą historii powiewu świeżości i masy dobrego humoru.
 
Nasza wersja łączy kilka znanych w tej szerokości geograficznej wariantów i przypomina najbardziej znane, Charlesa Perrault, braci Grimm i wykorzystuje w piosenkach wierszowaną bajkę Jana Brzechwy, o tym samym tytule.
 
Zobaczycie Państwo opowieść o odwadze, samodzielności, stawianiu granic i ekologii w zabawnej, dla dużych i małych, widzów odsłonie.


Scenariusz: Dominik Fraj
Reżyseria: Małgorzata Pilczuk / Dominik Fraj
Muzyka: Magdalena Gorwa
Kostiumy: Anna Kokocińska
Scenografia: Piotr Kurzawa
Plakat: Alicja Koszutska
Aczemu2