Wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej

18-04-2023

25 kwietnia 2023r. o godz. 17:00 w Salonie Sztuki MDK przy ul. Łukasińskiego 58/60 odbędzie się wernisaż wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej w Częstochowie. Wystawę otworzy członek Towarzystwa, Pan Aleksander Czank.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych "Zachęta" powstało w Częstochowie w roku 1949 jako filia warszawskiego TPSzP "Zachęta", założycielem był Henryk Klajman. Do Towarzystwa poza pasjonatami sztuk plastycznych należeli czołowi artyści Częstochowy jak: Wanda Wereszczyńska, Maskymilian Brożek, Władysław Michniewski, Wojciech Barylski, Edward Strzyżewski, Stanisław Łyszczarz. Zajęcia edukacyjne odbywały się trzy razy w tygodniu z rysunku, rzeźby, malarstwa, grafiki i historii sztuki. W 1979 roku opiekę nad ludźmi skupionymi w TPSP "Zachęta" objęła Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasza Praca". Od 1995 roku TPSP przyjęło imię patronki Wandy Wereszczyńskiej, aby uczcić jej pamięć i zaangażowanie w rozwój kulturalny w naszym mieście.

Wystawa potrwa do 25 maja 2023r. i otwarta będzie w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz w pozostałe dni po wcześniejszym umówieniu.

Zapraszamy!

PLAKAT-TOWARZYSTWO-1-72-DPI