Choreograficzne zajęcia - warsztaty wakacyjne

Zapraszamy na zajęcia choreograficzne rozpoczynające się od dnia 2.07.2018 r. w godz.:

- grupa I (wiek od 6 do 7 lat) godz. 16.00-17.00

- grupa II (wiek od 8 do 12 lat) godz. 17.00 - 18.00

Tajemnica zaklęta w słowach

Zespół "Antidotum" działający przy Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przygotował i wystawił spektakl "Tajemnica zaklęta w słowach" podsumowujący całoroczną pracę w ramach zajęć choreograficznych. Przepiękne widowisko wystawione było dwukrotnie, a uczestnicy wznieśli się na szczyt własnych umiejętności prezentując je publiczności, która wypełniła salę po brzegi. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy mieli wkład w nasze widowisko: uczestnikom, Pani instruktor Katarzynie Kalacie, rodzicom, opiekunom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie spektaklu. Gratulujemy !

Zza kulis- wystawa fotograficzna

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną Magdaleny Krawczyk o nazwie "Zza kulis", która wystawiona jest w holu MDK przy ul. Łukasińskiego 50/68 w dniach 21.06-21.07.2018r. Magdalena Krawczyk jest utalentowanym fotografem, została pierwszą wicemistrzynią w konkursie "Mistrza Jury w fotografowaniu 2017", a jednocześnie to nasza uczestniczka zajęć choreograficznych (zespół Antidotum). Wystawa, którą prezentujemy przybliża nam działania zespołu "Antidotum", działającego w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie (instruktor zespołu: Katarzyna Kalata). Przypominamy, że Zespół działa dopiero 4 lata, a sukcesy jakie odnosi są dostrzegane w wielu konkursach tanecznych o randze krajowej, a nawet międzynarodowej.

Lato 2018 - kryta pływalnia

Noc Świętojańska w wykonaniu ZPiT "Częstochowa"

W dniach 22 czerwca w Radomsku i 23 czerwca w Łodzi, Zespół Pieśni i Tańca "Częstochowa" działający przy Miejskim Domu Kultury w Częstochowie, wystawił spektakle Nocy Świętojańskiej, która przypada w pierwszym dniu lata podczas przesilenia letniego ( najkrótsza noc w roku). Bardzo licznie zgromadzona publiczność gorąco przyjęła naszych młodych artystów, którzy odwzajemnili się perfekcyjnie przygotowanym pokazem, wyreżyserowanym przez Jarosława Świątka. Serdecznie dziękujemy naszym uczestnikom, Pani kierownik Zespołu - Danucie Morawskiej, instruktorom Michałowi Knaśowi, Marii Szczyrkowskiej.